Doprava
Doprava zdarma při nákupu nad 1 390 Kč
Titulok
Sleva až 25 % na esenciální oleje doTerra s kódem "doterra25"

Jaký je nejlepší zvlhčovač vzduchu pro děti?

Na podzim a v zimě jsou kojenci, batolata a malé děti obzvláště postiženy nadměrně suchým vzduchem, který se může projevit na jejich zdraví. Zvlhčovač vzduchu pomáhá předejít těmto problémům. Čeho byste si měli všímat při koupi zvlhčovače pro vaše dítě?

Venku začíná být nepříjemná zima, uvnitř zase panuje suchý přetopený vzduch. V zimě jsou kojenci, batolata a malé děti obzvláště postiženy nadměrně suchým vzduchem, který se může projevit na jejich zdraví. Zvlhčovač vzduchu pomáhá předejít těmto problémům díky tomu, že zajistí optimální úroveň vlhkosti v dětském pokoji. Čeho byste si měli všímat při koupi zvlhčovače pro dítě?

Proč je zvlhčovač vzduchu důležitý také pro miminka?

Během chladných měsíců je vzduch v domech i bytech velmi suchý. Způsobuje to vytápění a chladný vzduch s nízkou vlhkostí, který se dostává dovnitř větráním. Suchý vzduch způsobuje škrábání v krku, červené oči, suchou pokožku a další zdravotní komplikace. Špatné vnitřní klima je škodlivé pro kojence a batolata mnohem více než pro jejich rodiče. Malé děti mají vyšší podíl vody v těle v porovnání s dospělými. Stávají se tak citlivěji na kolísání relativní vlhkosti. Je tedy na místě zajistit optimální vlhkost vzduch v dětském pokoji. Zvlhčovač vzduchu udrží vlhkost v dětském pokoji na optimální úrovni, čímž pomáhá vytvářet zdravé vnitřní klima.

Jaká je optimální úroveň vlhkosti pro miminka?

Doporučená ideální pokojová teplota pro školky a dětské pokoje je 18 až 20 stupňů Celsia. Přiznejte se, je ve vašich dětských pokojích teplejší? Optimální vlhkost vzduchu v interiéru je 40 – 60% a ideální je udržovat ji celoročně. Vlhkost vzduchu můžete ověřit měřením pomocí vlhkoměru, ideálně několikrát během dne. Z těchto hodnot zjistíte, zda je vlhkost vysoká, nízká nebo optimální. Upozorňujeme, že úroveň vlhkosti je ráno vždy vyšší než večer. Vzduch, který vydechneme, zvyšuje vlhkost. Na naměřené hodnoty má vliv i větrání. Pokud je vzduch příliš suchý, je třeba jednat. Výkonné zvlhčovače nejsou jediným způsobem, jak zvýšit úroveň vlhkosti v dětském pokoji. Jsou však nejúčinnější.

Pomáhá zvlhčovač vzduchu v boji s nemocemi dětí? Ano, pomáhá.

Zejména imunitní systém kojenců ještě není dostatečně vyvinut, aby odolal všem útokům choroboplodných zárodků na malý organismus. Pokud je vlhkost vzduchu příliš nízká, pokožka a sliznice vysychají, což usnadňuje pronikání a šíření choroboplodných zárodků v těle. Používání zvlhčovače vzduchu pomáhá předcházet suchým sliznicím u batolat. Chrání je tak před infekcemi. Pokud již nemoc do těla miminka pronikla, zvlhčovač vzduchu zmírňuje příznaky nachlazení, kašel, rýmu a bolest v krku. Optimální vlhkost vzduchu v dětském pokoji zmírňuje kožní onemocnění, jako je neurodermatitida, také podporuje klidný spánek miminka.

Pořiďte do dětského pokoje správný zvlhčovač vzduchu

Při používání elektronických zařízení v dětském pokoji je bezpečnost nejvyšší prioritou. Doporučujeme vám zvolit si zvlhčovač vzduchu Oskar, který funguje na přirozeném principu odpařování. Zvlhčovač vypouští do vzduchu studenou vodní páru, neohřívá ji. Proces zvlhčování je tak bezpečný a nehrozí popálení. Díky zabudovanému vlhkoměru dokáže zajistit optimální vlhkost a vzduch neprosytí vodní párou. Klidnému spánku dítěte by neměla bránit ani vysoká hlučnost a svítící či blikající diody zvlhčovače. Aromaterapie dostupná ve zvlhčovačích vzduchu Oskar pomáhá díky esenciálním olejům uvolnit dýchací cesty během nemoci dítěte. Aby zvlhčovač fungoval na 100%, je nezbytné zajistit jeho pravidelné čištění od vodního kamene a výměnu filtrů.