Doprava
Doprava zdarma při nákupu nad 1 390 Kč
Titulok
Sleva až 25 % na esenciální oleje doTerra s kódem "doterra25"

Elektrický ohřívač s nízkou spotřebou? Proč ne?

Zásoby ropy, elektřiny a plynu jsou v posledních dnech často diskutované téma. Ekonomická situace a vojenské konflikty na pohodě nepřidávají. Připravte se na (tuhou) zimu koupí elektrického horkovzdušného ohřívače, který dokáže ušetřit vaši spotřebu elektrické energie. Nevěříte?

Zásoby ropy, elektřiny a plynu jsou v posledních dnech často diskutované téma. Ekonomická situace a vojenské konflikty na pohodě nepřidávají. Připravte se na (tuhou) zimu koupí elektrického horkovzdušného ohřívače, který dokáže ušetřit vaši spotřebu elektrické energie. Nevěříte?

Pro studené nohy a lokální teplo do jedné místnosti je přenosný elektrický  ohřívač skvělým řešením. A to v přechodném i zimním období. S ním souvisí i aktuální téma vysoké spotřeby horkovzdušných ohřívačů. Je velmi důležité vědět, jak používat ventilátorový ohřívač s ohledem na spotřebu elektrické energie. Používáte teplovzdušné, tepelné nebo elektrické ohřívače efektivně?

Studené ruce, horké srdce

Během přechodného období naleznete v českých domácnostech mnohé studené ruce a nohy. Důvodem je ještě nespuštěné ústřední topení a sychravé počasí za okny. Stejná situace se zvykne opakovat i na jaře, kdy je již topení vypnuto, ale za oknem dostává bláznivé dubnové počasí. Při vysokých mrazech v zimním období zase nemusí být topení dostatečným zdrojem tepla pro vytopení chladných koutů nebo prostorů u oken a dveří.

Abyste si udrželi příjemnou pokojovou teplotu a neprochladli, měli byste hledat alternativní zdroje tepla. Přenosný elektrický ohřívač je jedním z nejrychlejších a nejefektivnějších řešení. Díky lokálnímu teplu, které produkuje, lze ohřívač používat cíleně.

Kolik stojí vaše teplo?

Kromě spotřeby elektrické energie je při doplňkovém vytápění důležitým problémem i otázka nákladů. Ani ne tak z hlediska nákupu spotřebiče, ale spíše z hlediska spotřeby. Ohřívač s ventilátorem se může stát domácím spotřebičem, který žere elektřinu – a tedy i peníze. Ale musí tomu tak být? Přečtěte si naše tipy na nákup ohřívače. Dodržováním těchto rad a rozumným používáním spotřebiče můžete mít pod kontrolou nejen spotřebu elektřiny, ale také náklady.

Úsporné vytápění přenosným ventilátorem Anna

Vytápět lze i hospodárně. A to tehdy, máte-li správný ohřívač a víte, jak co nejlépe využít jeho funkce. Pro nastavení výkonu spotřebiče je důležité regulovat nejen rychlost ventilátoru, ale také tepelný výkon. Pro energeticky efektivní provoz potřebuje ohřívač digitální termostat, který po dosažení požadované teploty spotřebič automaticky vypne. Pokud vás zajímá konkrétní příklad ekonomického využití přenosného elektrického ohřívače, podívejte se na naši Annu.

Skutečný příběh ohřívače Anna

Bez zapnutého ústředního topení se práce v domácí kanceláři změní na utrpení. Sedíte za pracovním nebo jídelním stolem s čajem v ruce a vlněnými ponožkami na nohou. Začíná vám být zima. Abyste předešli ztrátě koncentrace a znecitlivění prstů, umístěte elektrický ohřívač Anna pod stůl. Pokud tam zůstanete sedět, nastavte ji do automatického režimu. Díky technologii Adaptive Heat si ohřívač Anna reguluje svůj výkon, a to na základě aktuální a požadované teploty. Když teplota klesne pod požadovanou úroveň, automaticky se zapne. Když stoupne, zareaguje vypnutím. V důsledku toho je ohřívač Anna s technologií Adaptive Heat až o 12 % energeticky účinnější než srovnatelné ohřívače bez této funkce. Pro srovnání – počítač, na kterém právě běží program pro zpracování obrazu, spotřebuje při nejnižším nastavení 300 wattů, což je přibližně stejné množství elektřiny jako ohřívač Anna. Překvapivé, že?