Doprava
Doprava zdarma při nákupu nad 1 990 Kč
Titulok
Sleva až 25 % na esenciální oleje doTerra s kódem "doterra25"

Léčba alergií přírodní cestou? Zkuste esenciální oleje

Rýma, kýchání, svědění v hrdle, uslzené oči a pocit únavy jsou typickými znaky (nejen) jarní alergie. Za oknem se probouzejí rostliny, dřeviny a stromy. A v nich skryté alergeny. Zpozorovali jste na sobě už první znaky alergických reakcí? Než sáhnete do loňských zásob předepsaných medikamentů, vyzkoušejte kombinaci přírodních esenciálních olejů do Terra Levandule & Citron & Máta.

Rýma, kýchání, svědění v hrdle, uslzené oči a pocit únavy jsou typickými znaky (nejen) jarní alergie. Za oknem se probouzejí rostliny, dřeviny a stromy. A v nich skryté alergeny. Zpozorovali jste na sobě už první znaky alergických reakcí? Než sáhnete do loňských zásob předepsaných medikamentů, vyzkoušejte kombinaci přírodních esenciálních olejů do Terra Levandule & Citron & Máta.

Pylový kalendář je pomůckou pro alergiky

S alergiemi je spojováno především jaro, ale pylový kalendář dokazuje, že alergeny poletují vzduchem celý rok. Podle Kateřiny Bergendiové, imunoložky z bratislavského ImunoVital Centra roste i počet alergiků. „Předpokládá se, že v roce 2050 bude každý druhý člověk alergický. A když bude 51% alergiků, tak těch zbývajících 49% bude menšina. Tento fakt nemůžeme brát na lehkou váhu,“ upřesňuje Kateřina Bergendiová.

Léčba alergií přírodní cestou

Vadí vám, že při léčbě alergických projevů dostáváte do svého těla příliš mnoho léků, v horším případě kortikoidů? Vyzkoušejte alternativu v podobě kombinace tří přírodních esenciálních olejů do Terra Levandule & Citron & Máta. Starter Trio Kit pomáhá zmírnit příznaky ucpaných dutin, zmírňuje pocit svědících očí. Smíchejte kapky éterických olejů doTerra Levandule & Citron & Máta ve stejném poměru a nakapejte směs olejů do aroma difuzéru podle doporučení. Odměnou pro vás bude zmírnění alergických příznaků. Každý z tria olejů má v boji s alergií svůj úkol. Znáte fyzické i psychické účinky těchto tří olejů do Terra?

Jeden olej, stovky využití

Éterický olej doTerra Levander se získává z kvetoucích vrchů rostliny Levandule úzkolistá. Je sklizeň probíhá ve středně vysokých oblastech Francie a ve vysokých nadmořských výškách v Bulharsku. Smíchávají se stejným dílem. Pomocí destilace vodní páry vzniká levandulový olej s různorodým využitím.

Levandulovému oleji se říká také švýcarský nožík. Důvodem je jeho široké využití. Má antialergické, antidepresivní, analgetické, protizánětlivé, protiinfekční, regenerativní, antikoagulační a antifungální účinky. Můžete jej využívat při léčbě břišní dutiny po sekci nebo jej využijte při onemocněních plísní a hub, které pomáhá zastavit. A samozřejmě, v kombinaci s olejem z citronu a máty ke zmírnění příznaků alergií.

Svěží citron pro svěží mysl

Pro získání 1 kilogramu svěžího a energického esenciálního oleje doTerra Lemon je zapotřebí přibližně 3000 citrónů. Listují se z oplodí za studena. Kromě inhalace nebo lokálního použití můžete pár kapek tohoto esenciálního oleje přidat také do bábovky či jiného koláče. Překvapí se vás výrazná citrónová chuť.

Esenciální olej doTerra Lemon má antidepresivní, antiseptické, antifungální, antioxidační a antivirové účinky. V minulosti lidé využívali při epidemiích malérie, tyfu, také po otravě jídlem. Pomáhal při snižování krevního tlaku. Pro svoji svěží vůni a chuť napomáhá koncentraci a navrací chuť do života.

Bylinný olej starých mateří

Staré mámy používaly mátu peprnou k utišení trávicích potíží, osvěžení dechu a úlevě při plynatosti, bolestech hlavy, pálení žáhy a nedostatečném trávení. Esenciální olej doTerra Peppermint se získává destilací listů vodní párou. Má antibaktériální, protizánětlivé, antiseptické, antivirové a protikřečové vlastnosti. Mátový olej pomáhá při problémech s játry, ochlazování pokožky, proti kolice i bolesti zubů. A také ke zmírnění alergických projevů v kombinaci s předchozími oleji.

Tipy pro alergiky

Ke zmírňování alergických příznaků nedoporučuje Katarína Bergendiová alergikům spánek při otevřeném okně. Podle jejích slov stojí za zamyšlení i investice do protipelových sítí na okna. „V obytných prostorách, především v ložnici mějte neustále zapnutou čističku vzduchu s kvalitním HEPA filtrem a zvlhčovač vzduchu,“ dodává.