Doprava
Doprava zdarma při nákupu nad 1 390 Kč
Titulok
Sleva až 25 % na esenciální oleje doTerra s kódem "doterra25"

Zvlhčovač vs. difuzér. Znáte rozdíly?

Aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu jsou dva rozdílné produkty. Každý z nich má svou klíčovou funkci. Zatímco aroma difuzér rozptyluje do okolí vůni esenciálních olejů, zvlhčovač vzduchu zajišťuje optimální vlhkost vzduchu ve vašem domě či bytě. Jaké jsou další rozdíly mezi zvlhčovačem vzduchu a aroma difuzérem?

Aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu jsou dva rozdílné produkty. Každý z nich má svou klíčovou funkci. Zatímco aroma difuzér rozptyluje do okolí vůni esenciálních olejů, zvlhčovač vzduchu zajišťuje optimální vlhkost vzduchu ve vašem domě či bytě. Jaké jsou další rozdíly mezi zvlhčovačem vzduchu a aroma difuzérem?

Nemylte si (nejen) ultrazvukový zvlhčovač vzduchu a aroma difuzér

Zvlhčovač vzduchu je zařízení, které zajistí optimálně zvlhčený vzduch ve vašem domě či bytě. To je primární funkce zvlhčovače vzduchu. Optimální vlhkost vzduchu dosahuje hodnoty 40 – 60 %. V mnoha domácnostech během topné sezóny se úroveň vlhkosti pohybuje kolem 20%, což má za následek suchou nosní sliznici, suchý dráždivý kašel, zarudnutí očí a další zdravotní potíže. Zvlhčovače vzduchu Stadler Form využívají ultrazvukovou technologii, technologii přirozeného odpařování nebo tepelného odpařování.

Pomocí ultrazvukové technologie mění zvlhčovač vzduchu vodu na jemnou mlhu, kterou rozptyluje do okolí. Stoupající pára je studená a nehrozí popálení. Tento typ zvlhčovače je proto vhodný do domácností s dětmi. Požadované vlhkosti vzduchu je dosaženo velmi rychle, a to při nízké spotřebě energie.

Technologie přirozeného odpařování zajistí postupné a přirozené vypařování vody ze zvlhčovače. Nehrozí tak přesycení vzduchu vlhkostí. Tento typ zvlhčovače je vhodný do domácnosti s velmi tvrdou vodou a mírně suchým vzduchem.

Při technologii tepelného odpařování se voda ve zvlhčovači vzduchu ohřívá na vysokou teplotu a teplá pára, která z něj vychází zvlhčuje okolní vzduch. Při ohřevu vody dochází k eliminaci škodlivých bakterií, mikroorganismů a jejich zárodků.

Difuzer není určen ke zvlhčování vzduchu

K tomu slouží zvlhčovač vzduchu. Primární funkcí aroma difuzéru je aromaterapie. Difuzer rozptyluje do ovzduší jemnou páru, která vzniká spojením vody a esenciálních olejů. Využívá při tom ultrazvukovou technologii stejně jako zvlhčovače vzduchu. Avšak objem páry vypuštěné do ovzduší je nesrovnatelně menší ve srovnání se zvlhčovačem vzduchu. Difuzer může úroveň vlhkosti v místnosti jemně zvýšit, ale zdaleka nedokáže zajistit optimální úroveň vlhkosti.

Difuzer a zvlhčovač vzduchu nevyrostly stejně

Kromě primární funkce se aroma difuzér a zvlhčovač vzduchu liší ve své velikosti a objemu nádoby. Zatímco kvalitní a výkonné zvlhčovače vzduchu jsou vysoké minimálně 30 cm, difuzéry jsou výrazně menší. Důvodem je nádržka na vodu, kterou mají obě zařízení. Výkonné ultrazvukové zvlhčovače mají objem nádoby 6,3 litru a dostanou do ovzduší až 550 ml vody za hodinu. Objem nádoby u aroma difuzérů je kolem 100 ml. Není potřebná větší nádoba, protože pára vycházející z difuzéru je výrazně jemnější v porovnání s párou, která vychází z ultrazvukového zvlhčovače vzduchu.

Nenechte se oklamat

Společným znakem zvlhčovačů a difuzérů je jejich pozitivní vliv na zdraví. Zvlhčovač i difuzér zlepšují vzduch, který v interiérech dýcháme. Každý jiným způsobem. Zvlhčovač zajistí optimálně zvlhčený vzduch, difuzér je prioritně určen k aromaterapii nebo rozptylování příjemné vůně do vzduchu. V nabídce prodejců naleznete také malé zvlhčovače vzduchu s nádobou na malý objem vody a nedostatečným výkonem. Nenechte se oklamat. Tyto zvlhčovače nezajistí dostatečně zvlhčený vzduchu a pro malý objem nádoby je jejich obsluha a údržba komplikovaná.