Doprava
Doprava zdarma při nákupu nad 1 390 Kč
Titulok
Sleva až 25 % na esenciální oleje doTerra s kódem "doterra25"

Účinný přírodní repelent proti hmyzu

Klidný večer na balkoně nebo letní grilovačka v zahradě by mohla být idylická. Kdyby ji nepřerušoval otravný létající hmyz. V článku vám prozradíme, jak odplašit nechtěný hmyz elegantně as noblesou. Pomohou vám i exteriérové aroma difuzéry Sophie a Sophie Little.

Klidný večer na balkoně nebo letní grilovačka v zahradě by mohla být idylická. Kdyby ji nepřerušoval otravný létající hmyz. V článku vám prozradíme, jak odplašit nechtěný hmyz elegantně as noblesou. Pomohou vám i exteriérové aroma difuzéry Sophie a Sophie Little.

Komáři i mouchy útočí během celého léta

Bzučení a štípání. Nepříjemný zvuk, který doprovází létající hmyz, se začíná objevovat na začátku léta a zmizí až tehdy, když teploty vzduchu začnou prudce klesat. Mouchy, vosy a komáry ztrpčují pohodové trávení času na zahradách a terasách, ale zároveň hrají důležitou roli v ekologickém systému. Jejich odpuzování chemickými přípravky nahraďte přírodními repelenty. Ty vám pomohou tyto živé, ale otravné návštěvníky odehnat za vaší blízkosti.

Zkuste do nechemicky

Znáte osvědčené způsoby pro zbavení se otravného hmyzu? Využíváte některé z nich?

#1 Síťky a moskytiéry proti hmyzu

Sítě na oknech jsou nejefektivnějším prostředkem, jak zabránit drobnému hmyzu dostat se do vašeho domu či bytu. Velmi účinným řešením je i umístění moskytiéry nad postel nebo vnější sezení.

#2 Odstraňte stojící vodu

V okolí zahradních sudů nebo jiných nádob pro sběr vody se v letních měsících shromažďuje létající hmyz. Chcete-li tomu zabránit, zakrývejte nádoby nebo vodu z nich spotřebujte k zalévání rychleji než přiláká otravný hmyz. Komáři kladou vajíčka přímo na hladinu stojící vody. Když to dopustíte, vaše zahrada bude rodištěm velké rodiny komárů.

#3 Oblečte se do volného a světlého

Komárům nesedí volné a světlé oblečení. Raději si sednou na slečnu nebo pána, který má tmavé přiléhavé oblečení. Takové oblečení usnadňuje komárům proniknout snáze k vaší pokožce a poštípat vás.

#4 Čistota půl života

Komárům voní lidský pot. Pravidelná sprcha zabrání tomu, byste je svým potom přitahovali. Ovšem pozor i na silné parfémy, vůně, tělové krémy či sprchové gely vonící sladkou vůní. Výrazná sladká vůně tento otravný hmyz přitahuje také.

#5 Rozfoukejte je

Ventilátory pomáhají nejen přežít horké letní dny, ale také plaší komáry. Komáři nezvládají létat v silném proudu větru, zmizí z vašeho dohledu.

#6 Užitečná i voňavá bylinková zahrádka

Komáři a jiný hmyz nemá v oblibě vůni některých rostlin. Nesedí jim bazalka, rajče, levandule, kocourník, tymián, šalvěj, meduňka a voňavá pelargonie. Pokud si je tedy vysadíte na balkon či terasu, zajistěte si přírodní ochranu před létajícím hmyzem.

Přírodní esenciální oleje

Přírodní esenciální, resp. éterické oleje jsou koncentrovány výtažky z rostlin, bylin a květin. Esenciální oleje patří mezi osvědčené domácí prostředky, které jsou účinné při odpuzování komárů a jiného létajícího hmyzu. Vybrané éterické oleje s citrusovou vůní mají prokazatelně odpuzují hmyz, před kterým se chceme chránit.

Účinné duo: difuzér Sophie a olej Repel

Přírodní esenciální olej Repel od Stadler Form nebo éterický olej TerraShield spolu s aroma difuzérem Sophie je účinné duo v boji proti létajícímu hmyzu. Již pár kapek esenciálního oleje v difuzéru Sophie zajistí šíření citrusové vůně. Ta odplaší hmyz a vy si můžete užívat nerušenou romantickou atmosféru na terase či zahradě.