Doprava
Doprava zdarma při nákupu nad 1 990 Kč
Titulok
Sleva až 25 % na esenciální oleje doTerra s kódem "doterra25"

Jak vybrat odvlhčovač vzduchu?

Zatuchlý vzduch, mokré stěny a plíseň na podlahách jsou neklamným znakem nadměrné vlhkosti vzduchu u vás doma či na chatě. Pomůže vám odvlhčovač vzduchu, který dostane do vzduchu vodu do sběrné nádoby nebo ji odsaje přímo do odtoku na vodu. Jak vybrat ten správný odvlhčovač?

Zatuchlý vzduch, mokré stěny a plíseň na podlahách jsou neklamným znakem nadměrné vlhkosti vzduchu u vás doma či na chatě. Pomůže vám odvlhčovač vzduchu, který dostane do vzduchu vodu do sběrné nádoby nebo ji odsaje přímo do odtoku na vodu. Jak vybrat ten správný odvlhčovač?

Změřte vlhkost vzduchu

Cítíte, že vzduch v místnosti je příliš vlhký? Stěny jsou mokré a na podlahách se vytváří plíseň? Nadměrnou vlhkost vzduchu cítíte i vidíte. Nezapomeňte ji také změřit vlhkoměrem vzduchu. Bude tak moci porovnat období, ve kterém jste odvlhčovač vzduchu nepoužívali s dobou, kdy bude naplno odsávat vlhký vzduch z prostoru.

Kde bude odvlhčovač pracovat?

Máte nadměrnou vlhkost v malé komoře nebo velkém sklepě rodinného domu? Odvlhčovač vzduchu si vybírejte podle toho, jak velkou místnost bude zbavovat nadměrně zvlhčeného vzduchu. Uvažujete o tom, že v malém prostoru pomohou i běžně dostupné pohlcovače vzduchu? Nedoporučujeme vám je. Jejich výkon a odstávání vlhkosti nelze porovnat s kompaktním odvlhčovačem vzduchu.

Žádejte vysoký výkon odvlhčovače

Klíčovým ukazatelem při výběru odvlhčovače vzduchu je jeho výkon. Říká o tom, kolik litrů vody dokáže odvlhčovač dostat ze vzduchu za 24 hodin. Čím více vody za den odebere ze vzduchu, tím větší pozornost si zaslouží. Za slušný výkon lze považovat 10 litrů za den. Extra výkonné odvlhčovače vzduchu dokáží vytáhnout ze vzduchu až 20 litrů vody. To jsou orientační hodnoty u odvlhčovačů vzduchu určených do domácnosti. V případě průmyslových odvlhčovačů určených pro velkokapacitní haly či sklady je výkon výrazně vyšší.

Čím větší, tím lepší

Odvlhčovač vzduchu sbírá vodu získanou z vlhkého vzduchu v místnosti do sběrné nádoby. Čím větší bude nádoba, tím méně často z ní budete vylévat vodu. Na trhu naleznete odvlhčovače vzduchu s nádobou v objemu 1 litru. Kvalitnější odvlhčovače s dvou či pětilitrovými nádobami usnadňují údržbu a manipulaci spojenou s odvlhčováním.

Napojení na odtok je výhra

Pokud chcete, aby odvlhčovač vzduchu fungoval zcela samostatně a netoužíte kolem dokola vylévat vodu ze sběrné nádoby, vyberte si odvlhčovač s napojením na odtok vody. Připojenou hadici jednoduše nasměrujte na místo, kde může voda odtékat a nechte zařízení bez kontroly pracovat i několik dní. Při jeho nepřetržitém provozu zajistíte nejlepší výsledek odvlhčování. A možná dosáhnete také optimální vlhkost vzduchu ve vlhké místnosti.