Bazalka vpravo

 

Známe tuto roční bylinu především z italské kuchyně a obvykle ji používáme jako koření. Basil pochází z Indie, odkud se začal šířit do jiných částí světa ve starověku. Velmi brzy získala své nadšené obdivovatele, zejména proto, že se ukázala jako prospěšná při léčbě různých neduhů. Již v Egyptě, dali do hrobů faraonů posvátné prasečí oleje, vyrobené právě z bazalky. Pro starověké Římany byla efektivní afrodiziakum, a proto byla nazývána kouzelníkem lásky.

 

 

 

 

Ve volné přírodě, bazalka neroste v naší zemi. Můžeme ji však pěstovat bez problémů doma a vysušit nebo koupit jako koření v obchodě. Jeho čerstvé nebo sušené listy se nejčastěji používají v kuchyni pro ochucení pokrmů. Ale byla by škoda, kdybychom zapomněli na jeho léčivé účinky. Basil je také na seznamu léčivých bylin. Látky v něm obsažené podporují vylučování žaludečních šťáv, působí proti plynatosti a podporují chuť k jídlu.

 

Basil také působí na dýchací cesty a usnadňuje kašel. Zlepšuje aktivitu ledvin a naznačuje dobrou náladu. Proto, to bylo kdysi připisováno afrodiziakální účinky. Basil, nicméně, má mnoho dalších skvělých funkcí a efektů. Jedná se o obecně užitečnou rostlinu, která se osvědčila při podpoře tvorby mateřského mléka, proti plynatosti, je účinná při tuberkulóze a její schopnost mírně zvýšit krevní tlak je také cenná. Silný odvar z bazalky se již dlouho používá k mytí hnisavých a těžko léčitelných ran. Můžeme ji také přidat do lázně pro úplné osvěžení a zklidnění.

 

Esenciální olej se získává destilací listů, pórků a květů vodní párou.

Druh vůně: horní až střední tóny (20-80 směsí). Vůně bylinná, kořeněná, anýz, gáza, živá, s intenzitou 4.

Aromatické účinky: pomáhá udržet mysl otevřenou a objasňuje myšlenky.

 

Emoce a esenciální olej

Bazalkový olej nebo jiné rekuperace oleje

Příznaky vyčerpání, to je hlavní oblast rozsahu bazalky. Únava, nízká životní energie, zdrcující a neschopnost vyrovnat se s životním stresem. Vůně bazalkového oleje přináší sílu srdce a uvolňuje mysl. Tento olej je také vynikajícím pomocníkem ve státech nervozity, úzkosti a zoufalství.

Bazalkový olej podporuje ty, kteří jsou vystaveni velké psychické zátěži. Přináší dobití životní síly po dlouhém období vyhoření a vyčerpání. Tento olej může posílit nadledvinky a obnovit přirozený rytmus spánku, aktivity a odpočinku v těle.

To je užitečné při rehabilitaci po rehabilitaci. Dává naději a optimismus unavené duši. Basil může pomoci vzdát se škodlivých stimulantů nebo jiných narkotik. Posílením přirozeného stavu energie v těle pomáhá udržovat lepší rovnováhu a zdraví. Stručně řečeno, bazalka je pro všechny ty, kteří mají oslabenou fyzickou a duševní aktivitu, a také pro ty, kteří potřebují získat sílu a zotavení.

 

S pomocí bazalky můžeme také míchat různé zajímavé směsi pro rozptýlení. A tady máme několik tipů pro vás 😉

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..