Doprava
Doprava zdarma při nákupu nad 1 990 Kč
Titulok
Sleva až 25 % na esenciální oleje doTerra s kódem "doterra25"

Jak připojit smart zařízení k Wi-Fi a ovládat jej přes aplikaci?

Aplikace Stadler Form

Aplikace Stadler Form slouží k ovládání smart domácích zařízení. Do aplikace můžete přidat také svoji čističku vzduchu Roger nebo Roger Big, zvlhčovače vzduchu Eva Smart, Karl nebo Karl Big, ohřívač vzduchu Sam a odvlhčovač Lukas. Pomocí aplikace dokážete ovládat všechny funkce zařízení a monitorovat kvalitu vzduchu v reálném čase, i když nejste doma.

Důležité: Chcete-li vaše zařízení ovládat přes smartfon, musí se nacházet na místě s kvalitním Wi-Fi signálem.

Video návod k připojení čističky vzduchu Roger/Roger Big:

Video návod k připojení zvlhčovače vzduchu Eva Smart:

 

Postup pro přidání zařízení do aplikace

Aplikaci „Stadler Form“ si nainstalujte z App Store nebo Google Play. S chytrým telefonem buďte připojeni ve Wi-Fi síti, do které chcete připojit i své zařízení.

Otevřete aplikaci a vytvořte si nový účet. Pokud již účet máte vytvořen, přihlaste se pomocí vašich stávajících uživatelských údajů.

Při prvním spuštění aplikace nebo během jejího používání potvrďte všechna povolení, o která aplikace požádá.

Pokud aplikace oznamuje, že není zapnutý Bluetooth i přesto, že zapnutý je, bude nutné znovu zkontrolovat povolení aplikace.
V nastaveních Androidu zvolte Aplikace a vyhledejte aplikaci Stadler Form. Udělte jí všechna povolení, zejména povolení polohy a zařízení v okolí.
V nastaveních iPhonu vyhledejte aplikaci Stadler Form a zkontrolujte, zda má udělena všechna povolení, zejména povolení polohy, bluetooth a lokální sítě.

Ujistěte se, že máte na vašem chytrém telefonu zapnuto připojení Wi-Fi, Bluetooth a také lokalizační služby. Pokud nebudou všechna potřebná povolení potvrzena, zařízení se nepodaří úspěšně připojit.

Zapojte zařízení Stadler Form do elektrické sítě a zapněte jej.

Na zařízení Stadler Form spusťte režim párování podle níže uvedených pokynů pro konkrétní model.

Režim párování: Čistička vzduchu Roger a Roger Big
Stiskněte a podržte tlačítko Wi-Fi na 5 sekund. LED indikátor nad tlačítkem začne rychle blikat. V tomto momentě je Roger/Roger Big připraven k připojení k aplikaci.

Režim párování: Zvlhčovač vzduchu Eva Smart
Stiskněte a podržte tlačítko nočního režimu na 5 sekund. Indikátor hladiny vody začne blikat. V tomto momentě je Eva Smart připravena k připojení k aplikaci.

Režim párování: Zvlhčovač vzduchu Karl a Karl Big
Stiskněte a podržte tlačítko Wi-Fi. LED indikátor pod tlačítkem začne blikat. V tomto momentě je Karl/Karl Big připraven k připojení k aplikaci.

Režim párování: Ohřívač vzduchu Sam
Stiskněte a na tři sekundy podržte tlačítko Wi-Fi. Na displeji začne blikat indikátor Wi-Fi. V tomto momentě je Sam připraven k připojení k aplikaci.

 

Po krátkém okamžiku se zařízení automaticky zobrazí v aplikaci. Pokud se tak nestalo, zavřete a znovu otevřete aplikaci, zatímco je zařízení v režimu párování. Klepnutím zařízení přidejte a dále postupujte podle instrukcí v aplikaci.

Počkejte, až se proces přidání zařízení dokončí na 100%.
Po úspěšném připojení zařízení Roger/Roger Big s vaším chytrým telefonem zůstane LED indikátor nad tlačítkem Wi-Fi nepřetržitě svítit.
Po úspěšném připojení zařízení Karl/Karl Big s vaším chytrým telefonem zůstane LED indikátor pod tlačítkem Wi-Fi nepřetržitě svítit.
Po úspěšném připojení zařízení Eva Smart s vaším chytrým telefonem přestane po několika sekundách indikátor hladiny vody blikat a zůstane svítit.
Po úspěšném připojení zařízení Sam s vaším chytrým telefonem zůstane indikátor Wi-Fi na displeji svítit nepřetržitě.

Gratulujeme. Právě jste připojili vaše zařízení do aplikace Stadler Form. Nyní jej můžete ovládat také pomocí aplikace. Kromě standardních funkcí lze v aplikaci nastavit i rodičovský zámek, který deaktivuje tlačítka na samotném zařízení. V tom případě se zařízení bude dát ovládat jen přes aplikaci.*

*Jen vybraná zařízení.

Řešení problémů s připojením

V případě, že se vám nepodaří zařízení úspěšně připojit k Wi-Fi, proveďte následující kroky:

  1. Zkontrolujte, zda máte ve svém chytrém telefonu nainstalovanou nejaktuálnější verzi operačního systému.
  2. Zkontrolujte, zda má aplikace Stadler Form potvrzena všechna povolení.
    Android: V nastaveních Androidu zvolte Aplikace a vyhledejte aplikaci Stadler Form. Udělte jí všechna povolení, zejména povolení polohy a zařízení v okolí.
    iOS: V nastaveních iPhonu vyhledejte aplikaci Stadler Form a zkontrolujte, zda má udělena všechna povolení, zejména povolení polohy, bluetooth a lokální sítě.
  3. Restartujte router, ke kterému se snažíte připojit.
  4. Restartujte zařízení tím, že jej na pár minut vytáhnete z elektrické sítě a znovu jej zapojíte.

 

Funkce aplikace Stadler Form

Pomocí aplikace můžete ovládat všechny funkce zařízení kdekoli a kdykoli. Díky ní dokážete také monitorovat aktuální kvalitu vzduchu v reálném čase, i když nejste doma.
Poznámka: zobrazeny jsou funkce čističek vzduchu a mohou se lišit podle typu připojeného zařízení.

Číslo v kruhovém indikátoru vás informuje o znečištění prostředí pevnými prachovými částicemi (PM2,5). K nim patří viry, bakterie, alergeny a další škodlivé látky. Číselný údaj uvádí počet mikrogramů takových částic na m3 vzduchu. Čím je hodnota vyšší, tím je vzduch v místnosti více znečištěný. V případě zvlhčovačů vzduchu tento údaj informuje o aktuální vlhkosti vzduchu v místnosti.

Filter remaining informuje o zbývající životnosti filtru, který se nachází v čističce nebo ve zvlhčovači vzduchu.

Pomocí tlačítka Switch můžete vaše zařízení kdykoli a kdekoli na dálku zapnout nebo vypnout.

Přes aplikaci dokážete ovládat i výkon vašeho zařízení. Funkce Speed vám umožní zvolit výkon – od nejnižšího až po nejvyšší. Tato funkce je dostupná pouze v případě, že není na zařízení nastaven automatický režim.

V automatickém režimu bude čistička nepřetržitě monitorovat kvalitu ovzduší. Svůj výkon inteligentně přizpůsobí aktuálnímu stavu vzduchu. Zvlhčovač vzduchu bude nepřetržitě kontrolovat a udržovat požadovanou úroveň vlhkosti vzduchu.

Funkce Countdown vám umožní nastavit automatické vypnutí zařízení. Vybrat si můžete z časových intervalů 1 až 7 hodin.

Pokud světelné indikátory působí rušivě (například v ložnici), můžete je ztlumit tlačítkem Light. I když jsou v nočním režimu světelné indikátory vypnuté, zařízení neustále pracuje.

V aplikaci je dostupná také funkce rodičovského zámku. Tlačítko Child lock deaktivuje ovládací panel a tlačítka zařízení. Dětem tak zabrání hrát si s nastaveními.

Po výměně filtrů v zařízení nezapomeňte tlačítkem Filter Reset vynulovat počítadlo připomenutí výměny filtru.

Pomocí funkce Timer si v aplikaci dokážete naplánovat datum a čas provozu zařízení. Je na vás, jestli chcete aby zařízení pracovalo ráno, když se vzbudíte, během dne nebo před spaním.

V prvním kroku si nastavte čas, ve kterém chcete, aby se zařízení zapnulo nebo vypnulo. Je třeba nastavit samostatný plán pro vypnutí a samostatný plán pro zapnutí zařízení.

Prvotní nastavení zapnutí nebo vypnutí je nastaveno na každý den v týdnu. Případně si můžete zvolit jen vybrané dny nebo jen jeden den v týdnu. Přesně tak, jak vám to vyhovuje.

Nastavili jste si více plánů čištění? Neztraťte v nich přehled a pojmenujte si je pomocí funkce Přezdívka.

Po aktivaci funkce Oznámení vás bude aplikace informovat o vypnutí a zapnutí zařízení.

V posledním kroku nastavení vašeho plánu si zvolte, zda se tento plán týká zapnutí zařízení (Switch On), nebo vypnutí zařízení (Switch Off). Potvrďte tlačítkem Hotovo.

Uložené plány si můžete prohlížet v seznamu. V této části aplikace můžete vaše plány také měnit a upravovat.

 

 

 

 

 

 

Další otázky?

Máte-li další dotazy ohledně ovládání, funkcí, či připojení vašeho zařízení k aplikaci, neváhejte nás kontaktovat telefonicky +421 915 15 15 65 nebo na info@stadlerform.cz.