Vzduch kolem nás

Vzduch je základem našich životů. Každý den se nadechneme 20 000krát a vydechneme, což odpovídá asi 12 000 stopám vzduchu – a to je to, co potřebujeme každý den. Kvalita tohoto vzduchu má přímý dopad na naši fyzickou a duševní pohodu a produktivitu. Optimální vlhkost také hraje důležitou roli. Měří se zvlhčovačem (např. Selina od Stadlerova formuláře). Pro domácnosti a kanceláře je doporučená a příjemná relativní vlhkost 40 až 60. Tyto hodnoty jasně přispějí k nočnímu odpočinku. Zvlhčovače udržují optimální vlhkost a zlepšují kvalitu ve vnitřních prostorách. Trávíme téměř 90 hodin uvnitř a vzduch je až 5krát horší než venku.

Problém se suchým vzduchem nastává hlavně v zimě, kdy je vytápění široce používáno a vnitřní vlhkost často klesá pod 30. Otevírání oken nepomůže. Právě naopak: vzduch v místnosti bude ještě sušší. Venkovní vzduch s teplotou kolem 0 °C může pojmout pouze 4 gramy vody na metr krychlový. Uvnitř, nicméně, kolem 20 ° C, vzduch může pojmout až 20 gramů vody na metr krychlový. Proto, i když relativní vlhkost je 69 venku, vnitřek odpovídá relativní vlhkosti pouze 18. Tento deficit vlhkosti lze překonat pouze zvlhčovačem vzduchu.

VÝHODY ZVLHČOVANÉHO VZDUCHU

  • Váš nos, vaše oči a vaše pleť už nikdy nebudou suché: Doma se budete cítit pohodlněji.
  • Riziko chřipky je sníženo: Virus chřipky přežívá kratší v oblastech s optimální vlhkostí. Vaše sliznice budou také méně stresované a sníží riziko onemocnění.
  • Vaše rodina bude lépe spát: Suchý vzduch pro tebe není dobrý. S optimální vlhkostí si užijete lepší a klidnější spánek.
  • Budete se moci lépe soustředit: Nebudete se cítit tak apatičtí a unavení, vaše schopnost soustředit se také zlepší.
  • Prach bude snížen: Zejména allerdoors se může zhluboka nadechnout beze strachu. Vlhký vzduch váže prachové částice.
  • Ochrana nábytku, dřevěných podlah a barev se zvýší: Trhliny a deformace jsou zabráněno.
  • Nástroje nebudou upřesněny: Nebudete muset naladit klavíry, kytary a housle tak často.
  • Optimální vlhkost pro děti: Děti dýchají dvakrát rychleji než dospělí. Je důležité dýchat vzduch čistý a správně navlhčený.

This entry was posted in Nezařazené. Bookmark the permalink.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..