Doprava
Doprava zdarma při nákupu nad 1 390 Kč
Titulok
Sleva až 25 % na esenciální oleje doTerra s kódem "doterra25"

Alergici, jste připraveni na sezónu?

Svrbí vás podnebie, tečie vám z nosa, slzia vám oči, ale ste príliš unavený na to, aby ste vytiahli do boja s alergiou? Ste jeden z mnohých. Vyhrali ste peľovú alergiu, ktorá strpčuje život každému piatemu Slovákovi. Aspoň to tvrdia štatistiky, no alergológovia sú presvedčení, že ľudí citlivých na jarnú krásu je oveľa viac. Viete, čo vám pomôže?

Svědí vás podnebí, teče vám z nosu, slzí vám oči, ale jste příliš unavení na to, abyste vytáhli do boje s alergií? Jste jeden z mnoha. Vyhráli jste pylovou alergii, která ztrpčuje život každému pátému Slovákovi. Alespoň to tvrdí statistiky, ale alergologové jsou přesvědčeni, že lidí citlivých na jarní krásu je mnohem více. Víte, co vám pomůže?

Alergeny si poletují v ovzduší už od února. Ano, řeč je o těch pylových, které na vás zaútočí mnohem dříve než rozkvete první magnolie. Paradoxně, ta dráždí jen málokoho. Ale taková nenápadná líska, to je už jiná káva. No a právě jejím pylem, který se chová po vdechnutí extrémně agresivně, se kruté jaro pro alergiky začíná. O co je letos horší? O Covid-19. Konkrétně o stres, který s ním jde ruku v ruce. Stres představuje pro alergiky mnohem vážnější hrozbu než pro méně citlivý zbytek populace. Zejména pokud se jejich tělo proti podnětům zvenčí nebrání. Nevyplaví koktejl stresových hormonů a nepostaví do pozoru nervový systém. A právě to je problém. Jak z biologického, tak ze psychologického hlediska

Jak bojovat proti alergenům?

Zdálo by se, že sportování venku či procházky na čerstvém vzduchu po dlouhé zimě každému z nás padnou vhod. Avšak alergikům mohou také uškodit. Pokud totiž oběť polinózy vyběhne na poledním slunci k lesíku, odskáče si to. Podobně jako spaní při otevřeném okně či nenošení slunečních brýlí. Řešením je čistička vzduchu Roger, které zbavuje ovzduší v interiéru pylových částic, prachu, ale také virů a bakterií.

6 rad pro alergiky

  1. Ve slunečných a teplých dnech se alergikům nedoporučuje chodit ven kolem oběda. Tehdy se v ovzduší koncentruje maximum pylů. Osvojte si ranní běhy a procházky. Pokud už jdete do lesa, tak pořádně hluboko. Na okraji lesa se soustředí mnohem více alergenů než v jeho čistém srdci.
  2. Nespěte u otevřeného okna, nevětrejte v noci a už vůbec ne, pokud bydlíte ve městě.
  3. Investujte do protipylových síťek a v obytných prostorách, zejména v ložnici, mějte nonstop puštěnou čističku s kvalitními filtry.
  4. Nepoužívejte v bytě dráždivé chemikálie, rozpouštědla a čističe. Prach otírejte zásadně navlhko. Zbavte se koberců, plyšových hraček a investujte do kvalitního vysavače s filtry na alergeny.
  5. Noste sluneční brýle a před spaním se bezpodmínečně osprchujte, umyjte si důkladně oči, vlasy a bradu, abyste nachytané alergeny nepřenesli na ložní prádlo a celou noc je nevdechovali.
  6. Čistěte vzduch v interiéru pomocí čističky vzduchu Roger. Ta zbaví váš domov pylových částí, prachu, virů a bakterií a také zápachu.